6 Niedziela Wielkanocy
10 maja 2026
- Dziś II niedziela miesiąca. Składki zbierane podczas Mszy św. przeznaczone są na fundusz remontowy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, także przekazywane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg Zapłać. Równocześnie przypominamy, że w intencji ofiarodawców w każdą I sobotę miesiąca modlimy się podczas różańca o godz. 1730 i sprawujemy Mszę św. o godz. 1800.
- Dziś podczas Mszy św. o godz. 1100 swoją rocznicę I Komunii Św. będą przeżywały dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w naszym kościele parafialnym w ubiegłym roku. Zapraszamy na uroczystą rocznicową Eucharystię dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami.
- W tym tygodniu w poniedziałek /11.05./, we wtorek /12.05./ i w środę /13.05./ Kościół zachęca nas szczególnie do modlitwy o dobre urodzaje. Módlmy się szczególnie o tak bardzo potrzebny deszcz, aby ziemia mogła wydać obfity plon.
- Na Mszę św. sprawowaną w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli Patrona Polski zapraszamy w czwartek /14.05./ o godz. 1800. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo przy relikwiach św. Andrzeja. Natomiast w sobotę /16.05./ przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli.
- W sobotę /16.05./ podczas uroczystej Mszy św. w katedrze poznańskiej udzielone zostaną święcenia diakonatu jednemu diakonowi z naszej Archidiecezji. Otoczmy go naszą modlitwą na początku tego ostatniego etapu przygotowań do święceń kapłańskich.
- W przyszłą niedzielę /17.05./ będziemy świętowali Wniebowstąpienie Pańskie, a w niedzielę /24.05./ Kościół przeżywać będzie Uroczystość Zesłania Ducha Św. Od piątku /15.05./ do soboty /23.05./ w łączności z Nabożeństwami Majowymi odprawiać będziemy Nowennę do Ducha Św. Serdecznie zachęcamy do udziału.
- Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych od poniedziałku do soboty o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1830.
- Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych podczas dyżurów kancelarii parafialnej oraz po Mszach św. w zakrystii.
- W miniony piątek /08.05./ Garnizon Poznań przeżywał wizytę ks. Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w jej organizacji: Dowódcy i żołnierzom 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach, a także dowódcom i żołnierzom Garnizonu Poznań oraz pracownikom cywilnym Resortu Obrony Narodowej za przygotowanie i uczestnictwo w uroczystości, a także Orkiestrze Reprezentacyjnej Sił Powietrznych za jej uświetnienie. Dziękujemy również za pomoc w przyjęciu ks. Biskupa p. Barbarze oraz przedstawicielom Rady Duszpasterskiej.
- Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom za wszelką pomoc duchową i materialną. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego rozpoczynającego się nowego tygodnia.